Uşak ve çevresindeki ılık Akdeniz iklimin etkisi ile bu bölgede birçok tarım ürününü yetiştirmek mümkündür. Aynı zamanda kapalı mantar çadırları içinde yetiştirilen istiridye mantarı da bölgedeki önemli gelir kaynaklarından birisidir. Mantar yetiştiriciliği yapan kişiler üretilen ürünün büyük bir kısmını bölge dışına göndermektedir. Toptan olarak satılan ürünler restoranlara ve otel mutfaklarına ulaştırılarak yüksek kalite yemeklerin içinde kullanılır. İstiridye mantarı yetiştirmek isteyen kişiler bu konu hakkında bilgi sahibi olmak için mantar çadırı kurulumu ve kompost hazırlığı yapan firmalardan yardım alabilirler. Bu firmalar aynı zamanda girişimcilere verilen maddi destek ve karşılıksız para desteği olan hibeler konusunda da kişileri yönlendirmekte ve bu maddi desteği alabilmesini sağlamaktadır. Uşak mantar çadırı kurulumu ve mantar yetiştiriciliği için bilgi almak ve firmanın saha görevlilerini çağırmak için telefon ile randevu almanız yeterlidir.
 
İstiridye Mantar Çadırı Nasıl Kurulur?

            İstiridye mantarı üretimi için kurulan çadırların en önemli özelliği yalıtımlı olması ve hava durumundan etkilenmeden içerisinde bulunan ürünü belirli bir ısı ve nem derecesinde tutabilmesidir. Bunun için mutlaka klima sistemi ve havalandırma sistemi kurulur. Bu sistemler gerekli olduğu zaman çalıştırılarak mantarın ihtiyaç duyduğu sıcaklığı sağlarlar. Mantarlar her evrede farklı ısı ve nem değerleri isterler. Bu değerler olmazsa mantar çıkışı yavaşlayabilir, hastalıklar gelişebilir ve en önemlisi mantar tohumları ya da kompostlar küflenebilir. Bu sebeple de çadır kurulumunun uzman bir ekip tarafından yapılması oldukça önemlidir. Çadırların teknik özellikleri direkt olarak ürün miktarını, kalitesini ve verimi belirlemektedir.
 
Kompost ve Mantar Tohumu Temini

            Kompost adı verilen ürün mantarın yetişmesi için gerekli olan selülozun kaynağıdır. Kompost içinde saman, pamuk ya da talaş bulunabilir. Bu malzemelerin belirli oranda karışımı ile hazırlanan kompostlar da bulunmaktadır. Kompost hazırlarken ürünlerin sterilize edilmesi ve mikro organizmalardan arındırılması işlemi kritiktir. Bu sebeple kompost hazırlamak yerine firmaların hazırlamış ve paketlenmiş oldukları kompostları almak çok daha mantıklıdır. Kompost içine ekilecek mantar tohumu da soğuk zincirde firmalardan temin edilebilir. Tüm bu ekipmanlar anahtar teslim mantar çadırları içinde ise zaten mevcuttur.
 
 
 
 
 


Bir cevap yazın

İstiridye Mantar Çadırı

Ekin Çadır ismi ile müşterilerinin hizmetinde olan şirketimiz başkent Ankara'da istiridye mantar çadırı, hayvan çadırı, solucan çadırı gibi çeşitlilik göstermekte olan çadır ürünlerinin satışını ve montajını gerçekleştirmektedir. İstiridye mantar çadırında da yüksek kaliteyi arayanların her zaman en iyi ürünlerimizle hizmetinde olmaya devam etmekteyiz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mahallesi 71. Sokak No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.istiridyemantarcadiri.com